Sprzedaż na Tik toku — Hit czy kit?

Written By :

Category :

Marketing internetowy

Posted On :

Share This :

Tik Tok jest aplikacją oferującą mnóstwo funkcji dla swoich użytkowników, w tym również firm i przedsiębiorców.

Chciałbyś rozwinąć sprzedaż swojego produkty/ swoich usług i zastanawiasz się, czy Tik Tok będzie odpowiednim miejscem do tego?

Przyjrzyjmy się zarówno wadom jak i zaletom sprzedaży na Tik Toku.

Zalety sprzedaży na Tik Toku:

  1. Ogromna liczba użytkowników – Tik Tok jest jednym z najpopularniejszych serwisów społecznościowych i o wiele łatwiej zdobyć na nim zasięgi.
  • Wiralność – Tworząc materiały wideo na Tik Toku, które wpasowują się w obecne trend, są oryginalne oraz dobre łatwo zrobić tzw. virala, czyli filmik, który szybko i masowo rozprzestrzenia się wśród użytkowników.
  • Interaktywność – Na bieżąco można odpowiadać na pytania użytkowników, reagować na feedback oraz zachęcać do interakcji z naszą firmą poprzez lajkowanie i udostępnianie treści naszych klientów.
  • Twórczy marketing wideo – robienie krótkich materiałów wideo umożliwia zaprezentowanie swoich produktów lub usług w ciekawy i nowy dla odbiorców sposób.

Wady sprzedaży na Tik Toku:

  1. Niepewna konwersja – Pomimo tego, że Tik Tok potrafi wygenerować naprawdę duże zasięgi, nie zawsze przekłada to się na większą liczbę konwersji. Głównym powodem tego jest fakt, że użytkownicy nie przychodzą na Tik Toka z zamiarem zakupu jakiegoś produktu, a jedynie dla rozrywki.
  • Konkurencja – Rywalizacja o uwagę odbiorców na Tik Toku, przez popularność platformy, jest bardzo duża. Trudniej przez to się wyróżnić na tle innych.
  • Krótki format wideo – Nie każdy produkt czy usługę dałoby radę pokazać w pełnej okazałości na Tik Toku, ponieważ filmy tam mają ograniczoną długość.
  • Brak zaufania – Wielu użytkowników nie ufa reklamom na Tik Toku, ponieważ uważają je za nieautentyczne i podejrzane. Powodem tego jest fakt, że reklamę na Tik Toku może zrobić tak naprawdę każdy, nawet oszuści.

Podsumowując, tak naprawdę ciężko określić czy sprzedaż na Tik Toku to hit, czy może kit. Wszystko zależy od danej firmy, branży, w jakiej działa, jakie treści by wstawiała na Tik Toka oraz strategii, jaką podejmuje na podstawie swojej grupę docelową i specyfiki platformy. Dla niektórych firm i przedsiębiorców może się to okazać bardzo korzystne, a dla innych wręcz przeciwnie. Najważniejsze jest to, żeby zrozumieć swoją publiczność i jej potrzeby, a przy tym tworzyć kreatywne i ciekawe treści.